VARNIŲ REGIONINIS PARKAS

header_p
Žemaitija jau nuo seno garsėja nuostabiais gamtos vaizdiniais, ją supančiomis legendomis. Štai į Lopaičių piliakalnį kiekvienais metais atvyksta gausybė žmonių prisipilti piliakalnio dauboje tyvuliuojančio šaltinio vandens. Tikima, jog jis turi stebuklingų galių, kurios padeda išspręsti sveikatos problemas, išlyginti odos raukšles. Moterys, norinčios susilaukti vaikų, lankosi prie šaltinio šlaito stovinčio akmens, kuris, manoma, turi stiprų energetinį lauką.

Legendomis apipintas ir Šatrijos piliakalnis – viena gražiausių ir aukščiausių Žemaitijos kalvų. Pasakojama, kad čia buvo Žemaitijos raganų suvažiavimo vieta, o pats piliakalnis – palaidota bažnyčia, kurią raganos užpylė žemėmis.

Varnių regioninis parkas taip pat garsėja Medvėgalio, Vembutų, Žarėnų, Pilionių bei Girgždūtės piliakalniais. Netoli Žarėnų piliakalnio esantys Tverai – senoji Žemaitijos sostinė.
header_pasiulymai
Besidomintiems Žemaitijos istorija patiks tarp Paršežerio ir Lūksto ežero esanti Sietuvos kūlgrinda. Tai akmenimis ar medžiu pelkėje grįstas takas, kuriuo mūsų protėviai bėgdavo nuo priešų. Spėjama, kad Lietuvoje buvo apie 60 kūlgrindų, tačiau šiandien žinomos tik 4-ios, o pereiti iš jų galima viena – Sietuvos kūlgrinda.

Patyrinėti Varnių regioninį parką lankytojai galės apsilankydami legendomis garsėjančiuose piliakalniuose, Žemaičių vyskupystės muziejuje, vyskupo Motiejaus Valančiaus rezidentiniame name, dalyvaudami žygyje Sietuvos kūlgrinda, taip pat pasivaikščiodami Debesnų botaniniu bei Jomantų miško pažintiniais takais. Aktyvesnės veiklos mėgėjams Varnių regioninis parkas siūlo Aukštagirės slidinėjimo trasą.